آخرین اخبار

بخشدار کندوان میانه از آغاز عملیات اجرایی پروژه های میوه خشک کنی و سردخانه اتمسفری در بخش خبر داد

 
بخشدار کندوان میانه با بیان اینکه صاحبان سرمایه در جامعه، قهرمانان عرصه اقتصادی به شمار می روند از آغاز عملیات اجرایی پروژه های میوه خشک کنی و سردخانه اتمسفری در بخش از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.
محمود زرین با اشاره به سیاست های دولت تدبیر وامید در راستای حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان،  پروژه میوه خشک کنی و سردخانه اتمسفری  آقای محمد عبدی را سومین طرح سرمایه گذاری در بخش کندوان دانست که در کوتاهترین زمان ممکن پروانه و مجوزهای لازم را اخذ کرده است.
وی با اشاره به سابقه  و تجربه آقای محمد عبدی در زمینه تولید گفت: وی کارآفرین و مخترع نمونه کشوری است.
بخشدار کندوان افزود: کارخانه ای که در حال حاضر در حال راه اندازی است تمام دستگاهها و تاسیسات به کار رفته در آن نه تنها ایرانی بلکه صد درصد میانه ای و حاصل خلاقیت و تلاش های آقای عبدی است.
وی عرصه محصولات در بازار را مهمتر از عملکرد بالا عنوان کرده  و بر لزوم بهره وری هرچه بیشتر از صنایع تبدیلی تاکید کرد.
محمد عبدی کارآفرین نمونه شهرستان نیز ضمن قدردانی از تلاشها و همکاری های صمیمانه فرماندار ویژه شهرستان میانه ، معاونین ایشان و بخشدار کندوان هدف از راه اندازی پروژه خود را خدمت صادقانه و ایجاد اشتغال برای جوانان دانست و گفت: طرح جاری به مدت 4 سال مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته و  مرحله آموزش را سپری کرده و قابل اجرا در مقیاس های بزرگتر می باشد.
وی افزود: این طرح در زمینی به مساحت 4 هکتار و در 2 فاز عملیاتی اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.
عبدی در توضیح فاز اول این طرح گفت: فاز اول با عنوان کارخانه میوه خشک کنی به متراژ 3500 متر مربع، زمینه اشتغال را برای 50 نفر فراهم خواهد کرد.
وی از آغاز به کار ساخت سوله های کارخانه در روزهای آتی خبرداد و گفت: فاز دوم که سردخانه  50 هزار تنی با مساحت 3000 متر مربع است در ماههای آینده آغاز خواهد شد و در تلاش هستیم تا پایان تابستان سال آینده هر دو پروژه به اتمام برسد.
عبدی با عنوان اینکه تا این مرحله از پروژه 10 میلیارد ریال هزینه شده افزود: این طرح بالغ بر 70 میلیارد ریال هزینه دربر خواهد داشت .
 عبدی افزود: قسمت میوه خشک کنی بصورت دومنظوره استفاده خواهد شد و از سوله های آن به عنوان سردخانه و محلی برای انبار محصولات کشاورزی بهره خواهیم برد.
وی در پایان هدف نهایی خود را تجهیز تمامی روستاها به کارگاههای کوچک میوه خشک کنی و تبدیل شهرستان به قطب میوه خشک کنی وارتقا آن در سطح جهانی خوانده ، ضمن اعلام آمادگی در زمینه فروش دستگاههای میوه خشک کنی به قیمت مناسب و آموزش افراد افزود: جهت دستیابی به این هدف از هیچ تلاشی دریغ نکرده و بازار هدف ما صرفا بازارهای جهانی خواهد بود.
 
 

You have no rights to post comments