آخرین اخبار

بخشدار کندوان: شناسایی ظرفیت ها و عوامل درآمد زا باید اولویت کاری دهیاران باشد

بخشدار کندوان میانه گفت: دهیاران باید شناسایی ظرفیتها و عوامل درآمدزا را در اولویت امور اجرایی خود قرار داده و به تبع آن با بهره گیری از تمامی عوامل و منابع  موجود در دستیابی به هدف نهایی تلاش نمایند.
محمود زرین در همایش دهیاران بخش کندوان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سربازان مرزبان از جمله امیر قربانی از میانه،  با بیان اینکه جلب مشارکت سبب درآمد پایدار در روستاها و توسعه آن می شود افزود: دهیاران باید از صاحبان فکر و افراد دارای پتانسیل و سرمایه استفاده نمایند زیرا جذب منابع مالی مهمترین عامل در راستای توسعه روستایی است.
بخشدار کندوان با اشاره به اینکه حقوق و مزایای پایین دلیل بر عدم انجام مسئولیت نیست و هر کس، در هر جایگاهی که قرار دارد، پس از پذیرفتن مسئولیت ملزم است تا وظایف خود را به بهترین نحو به انجام برساند گفت: دهیاران با وجود حقوق و مزایای کم به وطن و زادگاه خود عشق ورزیده و با تمام وجود در حل مشکلات روستاها گام برمی دارند.
وی در ادامه  دهیاران را عالیترین مقام اجرایی در روستاها عنوان کرد و گفت: دهیاران باید در جهت رشد و تعالی  هر چه بیشتر روستاها قدم بردارند.
زرین همچنین به نقش دهیاران در حفظ اراضی ملی  و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: تغییرات اقلیمی عامل مشکلات اساسی بوده و دهیاران بخش کندوان با کنترل و اطفاء آتش سوزی ها تلاش فراوانی در حفظ منابع طبیعی داشته اند.
وی به برنامه دولت جهت ایجاد درآمد پایدار در روستاها اشاره کرد و گفت: دولت اعتباراتی گسترده ای  را در قالب تعاونی ها جهت تاسیس کارگاهها و بنگاههای تولیدی در نظر گرفته که لازمه استفاده از این اعتبارات تشکیل تعاونی می باشد.
بخشدار کندوان در پایان از عملکرد دهیاران روستاهای آوین، بالسین، نی باغی، زرنکش، آونلیق، ونجان، ایشلق، نودوزق، هندلان، سوطی، ایورق، چرور، طوین و چشمه کش تقدیر نمود.

You have no rights to post comments