آخرین اخبار

بخشدار کندوان بر تلاش برای فعال نمودن تعاونی دهیاران تاکیدکرد

بخشدار کندوان میانه بر تلاش برای فعال نمودن تعاونی دهیاران تاکید کرده گفت: با این تعاونی اشتغالزایی و درآمد پایدار ایجاد می شود.

محمود زرین در نشستی با دهیاران بخش مرکزی  به نقش تاثیرگذار  دهیاران در روستاها و توسعه آن اشاره کرده گفت: دهیاران می توانند در به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد روستاها نقش مهمی ایفا کنند‌‌.

محمود زرین افزود: دهیاران همانند  مدیران یک سازمان می توانند در آن اداره به ایفای نقش بپردازند.

وی جلب مشارکت مردمی را  وظیفه اصلی دهیاران دانست و گفت: چرخ توسعه و پیشرفت روستاهای بخش کندوان در حوزه های عمرانی به حرکت در آمده و تلاش ما بر این است که چرخ اقتصادی روستاها را به حرکت درآوریم.

زرین به دانش همه جانبه مدیران موفق اشاره کرده و افزود: دهیاران به عنوان مدیران روستایی باید در تمامی حوزه ها اطلاعات داشته و با علم به مسائل و مشکلات به دنبال راهکارهای مناسب باشند.

بخشدار کندوان با تاکید بر نقش اصلی دهیاران در جذب مشارکت های مردمی افزود: روابط عمومی بالا، شناسایی خیرین و تقویت روحیه تعاملی در خیرین از مهمترین ویژگی های دهیاران توانمند می باشد.

بخشدار کندوان، ایثارگری را از اصلی ترین ویژگی های دهیاران دانست و افزود:  حقوق دریافتی دهیاران در حد عملکرد و خدماتی که  ارائه می دهند نیست.

وی افزود: حقوق پایین نمی تواند توجیه ای برای کم کاری دهیاران باشد زیرا کسانی که این مسئولیت حساس را به عهده  می گیرند باید بدون توجه به مسائل مادی در رشد و تعالی روستای خود کوشش نمایند.

زرین اضافه کرد: با توجه به خدمات دولت و وام های مناسب در قالب تعاونی ها، دهیاران می توانند با تشکیل تعاونی ها در روستاها و مدیریت مناسب نسبت به ایجاد کارگاههای تولیدی و اشتغالزایی اقدام نمایند تا شاهد توسعه و رونق اقتصادی در روستاها باشیم

You have no rights to post comments