آخرین اخبار

بخشدار کندوان: باید عاشورا و فرهنگ عاشورایی را زنده نگه داریم

بخشدار کندوان میانه با اشاره به اینکه بزرگترین انگیزه امام حسین علیه السلام در مقابله با دشمن مسئله امر به معروف و نهی از منکر بود افزود: وظیفه ما این است که با پیروی از امام حسین (ع) عاشورا و فرهنگ عاشورایی را زنده نگه داریم.
محمود زرین در نشستی با ریش سفیدان هیئت ها و هیئت امنای مساجد شهر ترک ضمن اشاره به اهمیت و دلیل قیام امام حسین(ع) گفت: قیام امام حسین یک قیام الهی بود که هرچه زمان می گذرد تبلور بیشتری به خود گرفته و آموزه های آن روشن تر می گردد.
وی با تاکید بر علت قیام امام حسین (ع) افزود: امام حسین قیام کرد تا بدعت ها و اعمال خرافی ضد اسلام را از میان بردارد و امروز ما هم باید در مقابل اعمال خرافه  و ضد دین قیام نماییم.
بخشدار کندوان با تاکید بر اینکه هرگونه عملی که موجب برهم زدن نظم جامعه و آزار و اذیت مردم شود با فرهنگ عاشورایی منافات داشته و هیدت های عزاداری نباید با استفاده از طبل ها و ابزاری از این قبیل آسایش مردم را سلب نمایند .
وی ادامه داد: قمه زنی از جمله اعمال خرافه ای است که علاوه بر ضد ارزشی بودن،  چهره اسلام و شیعه  واقعی را در جامعه جهانی مخدوش می سازد .
وی با اشاره به اینکه توسعه دستگاههای ارتباط جمعی و مخابره اطلاعات در کوتاه ترین زمان باعث شده تا اعمال ما به جهان مخابره گردد اذعان کرد: کوچکترین عمل نامناسبی ازسوی ما مسلمانان سبب بزرگترین انعکاسهای جهانی از سوی دشمنان اسلام خواهد بود.

You have no rights to post comments