آخرین اخبار

بخشدار کندوان از هزینه کرد 710 میلیارد ریال در حوزه های مختلف در بخش کندوان ، طی 4 سال گذشته خبرداد

 
 
بخشدار کندوان میانه گفت: در بخش کندوان  اقدامات مهمی در زمینه های مختلف به ثمر رسیده که از جمله مهمترین و شاخص ترین آنها می توان به صرف 710 میلیارد ریال در زمینه عمرانی و خدماتی طی 4 سال گذشته اشاره کرد.
محمود زرین با ارائه گزارش عملکرد 4 ساله دولت تدبیر و امید در بخش کندوان اظهار کرد:  در دولت یازدهم و در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید و برآورده کردن انتظارات مردم در بخش کندوان کارهای بزرگی انجام شده است.
وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه نیرو و دستگاه های خدمات رسان اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از 88 میلیارد ریال در زمینه گاز رسانی  هزینه شده است .
وی افزود: در آغاز دولت تعداد روستاهای تحت پوشش گاز شهری فقط 24 روستا از 85 روستا در بخش بود و تا پایان سال 96  تمام روستاهای بخش از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
زرین گفت:  در زمینه برق رسانی با صرف هزینه ای بالغ بر19میلیارد ریال، برق رسانی به روستاهای اکبرآباد و بسیط صورت گرفت و فیدر جدید از پست 63 شهر ترک احداث گردید،  همچنین در زمینه شبکه توزیع آب احداث شبکه توزیع آب در روستاهای زرنکش، سوطی، حاج یوسفلو، دیزج، چرور، باللوجه، توشمانلو، نشق و مجتمع آبرسانی آونلیق شاهد هزینه کرد 15 میلیارد ریال هستیم.
بخشدار کندوان به اقدامات صورت گرفته در حوزه کشاورزی اشاره کرده و گفت: به منظور اصلاح الگوی مصرف آب، نسبت به اعطای تسهیلاتی آبیاری قطره ای و بارانی به مبلغ 17 میلیارد ریال و نیز با توسعه آزمایشگاهها و کلینیک های کشاورزی نسبت به اصلاح بذر و افزایش بازده محصولات تولیدی اقدام گردیده است.
وی اضافه کرد: ترویج بهره گیری از صنایع تبدیلی برای افزایش بازده محصولات تولیدی حاصل شده و همچنین با تسهیل روند تغییر کاربری زمین های کشاورزی در ساخت کارگاه های مربوط به صنایع تبدیلی کشاورزی در عرصه تولید و اشتغال تلاش فراوانی صورت گرفته است.
زرین در ادامه دهیاری ها را به عنوان مراکز خدمات رسان در سطوح پایین دانست و افزود: در این راستا خدمات موثر و ارزنده ای صورت گرفته که از جمله آن می توان به تخصیص بیش از 150 میلیارد ریال اعتبار برای دهیاری ها در جهت انجام خدمات روستایی و فعالیت های عمرانی در روستاها اشاره کرد.
وی تجهیز دهیاری ها به ملزومات اداری با صرف هزینه 900 میلیون ریال، صدور سند مالکیت روستایی، اعطای تسهیلات تعمیرات، نوسازی مساکن روستایی به ارزش 126 میلیارد ریال، اجرای طرح هادی برای هفت روستا به مبلغ 24 میلیارد ریال و تهیه طرح هادی روستاهای کله گاه، چنار، گمین، قره قیه، حاج همتلو و برزق با صرف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال را از دیگر اقدامات در بخش کندوان عنوان نمود.
زرین همچنین افزود: در پنج روستا از بخش نیز ساختمان دهیاری با صرف هزینه 2 میلیارد و 500 میلیون ریالی احداث شده و با هزینه کرد مبلغ 9 میلیارد ریال مدیریت پساب خانگی و فاضلاب های روستایی شبکه پساب خانگی به میزان  20 هزار متر صورت گرفته است.
وی به ساخت مدارس در منطقه اشاره کرد و گفت: با صرف اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال، تعداد 10 باب مدرسه در روستاهای منطقه احداث شده است.
بخشدار کندوان در ادامه تصریح کرد: با توجه به اقدامات بسیار خوب دولت یازدهم، به یاری خدا در حوزه سلامت، بهداشت و درمان،  مردم خدمات دولت را به عینه احساس می کنند و دولت سعی خود را کرده تا فرموده مقام معظم رهبری "کاری کنیم که بیمار جز درد بیماری رنج دیگری نداشته باشد" را محقق سازد.
 وی با بیان اقدامات صورت گرفته در حوزه راهداری و راه سازی گفت: در اجرای پروژه های آسفالت راههای روستایی، بهسازی و شن ریزی معابر و راههای روستایی مبلغ 100 میلیارد ریال هزینه شده است.
زرین به برگزاری جشن سیب، برگزاری اعیاد و جشن های ملی مذهبی، گرامیداشت و تشییع پیکر شهدای گمنام، همایش پیاده روی خانوادگی، کوهنوردی و  دیدار با خانواده های شهدا را از جمله  فعالیت های صورت گرفته و در حوزه فرهنگی و ورزشی عنوان نمود.
بخشدار کندوان میانه گفت: در سال 96 نیز در حوزه سرمایه گذاری در اولین قدم فرصتها و زمینه های سرمایه گذاری به صورت تخصصی و علمی استخراج و در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.
محمود زرین گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری این سال تحت عنوان « اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و همچنین سیاست های دولت محترم تدبیر و امید و با تکیه بر سند توسعه و تدبیر شهرستان میانه، نسبت به تدوین زیرساختها و برنامه ها بر اساس سند اقداماتی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: برگزاری تور کندوان گردی با هدف شناساندن بخش کندوان به کلیه هموطنان  که با استقبال بالایی همراه بود تا جایی که پذیرای گردشگران خارجی نیز بودیم،  تور یک روزه با عنوان گرامیداشت مرحوم جبار باغچه بان و جشنواره بومی محلی در روستای بالسین، پیاده روی خانوادگی از جمله این اقدامات بود.
 زرین افزود: با توجه به وجود اماکن مذهبی بخش کندوان از جمله مسجد سنگی ترک و امام زاده محمد روستای کندوان و با در نظر گرفتن پتانسیل مذهبی منطقه که عالمانی چون شیخ محمد باقر ملکی و آیت اله سیدجفر میرعظیمی را در دامان خود پرورانده و همچنین با توجه به جاذبه های طبیعی و طبیعت زیبای منطقه و باغات سرسبز، با تکیه بر سند تدبیر در این حوزه با چندین سرمایه گذار به منظور ایجاد مجتمع های گردشگری و تفریحی مذاکراتی را انجام داده ایم که در این حوزه ضمن اعلام آمادگی اقدامات عملیاتی انجام گردیده است.
بخشدار کندوان در بحث سرمایه گذاری به مذاکره با بیش از 50 سرمایه گذار اشاره کرده افزود: 16 مورد از این سرمایه گذاری ها در مرحله های اجرا، اتمام و یا اخذ مجوز و طی مراحل اداری می باشند که از جمله آنها می توان به احداث سردخانه ها، کارخانه های بسته بندی، میوه خشک کنی، تولید سبد میوه، مجتمع گردشگری و غیره اشاره کرد.
وی تصریح کرد: ما در بدو امر به دنبال حفظ و ایجاد ثبات در وضع موجود بودیم و با حمایت هایی که از تولید کنندگان صورت گرفت امروز شاهد هستیم که برخی از کارخانه ها به دنبال توسعه و افزایش سطح تولید می باشند.
زرین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حوزه راه، آب شرب و نیز ساخت خانه محروم بیش از 10 میلیارد ریال خودیاری از اهالی شهر ترک و روستاهای نقلان، ایشلق، سرخه حصار، سوطی، سفیدخانی،تجره رود، چرور، بالسین،  قره حاجیلو، توشمانلو، قراجه میدان داغی، زرنکش، ایشلق، دیزج و سنقرآباد جمع آوری شده که باعث شده دولت نیز چندین برابر این مبلغ، اعتبار مصوب نماید.
بخشدار کندوان در پایان افزود: بالغ بر 100 میلیارد ریال در خصوص پروژه های آب آشامیدنی، طرح های هادی، آبیاری و کشاورزی، حمل و نقل شهری، بهداشت و درمان، آبخیزداری و ورزش در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای بخش کندوان تصویب شده است.
 

You have no rights to post comments