آخرین اخبار

بخشدار مرکزی میانه: اقشار مختلف شوراهای اسلامی عصاره ای از ملت هستند

بخشدار مرکزی میانه گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا  در مجموع توسط مردم انتخاب شده و عصاره ای از ملت محسوب می شوند.
بهنام آقا محمدی در جلسه انتخابات اعضای شورای بخش مرکزی شهرستان میانه  با اشاره به جایگاه شورای اسلامی بخش بعنوان نماینده شوراهای اسلامی روستاها، از نقش آنها به عنوان عامل انسجام و همگرایی، پیگیری مطالبات شوراها و کمک به رفع مشکلات روستاها و در نهایت ارتباط سازنده با بخشدار و سایر مسئولین یاد کرد.
وی شورای بخش را با توجه به وظایف خاص آن متمایز از دیگر شوراها عنوان نموده با اشاره به وظایف شوراهای بخش، ارائه طرحها و پیشنهادهای اصلاحی به مسؤولین اجرائی منطقه جهت رفع‌کمبودهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و سایر امور رفاهی‌بخش، ایجاد هماهنگی لازم بین شوراهای روستاهای واقع در محدوده بخش، نظارت بر شوراهای روستاها به منظور رعایت وظایف قانون، حل و فصل مشکلات و اختلافات میان دو یا چند روستا یا شوراهای روستایی‌واقع در محدوده بخش، در مواردی که قابل پیگیری قضائی نیست را از جمله این وظایف برشمرد.
آقامحمدی با تاکید بر اینکه رسیدگی به امور عمرانی بخش که خارج از حیطه اختیارات و وظایف شورای ‌روستاست افزود: ایفای وظایف شورای روستا در مزارع مستقل، مکانها و آبادیها و روستاهایی‌که به هر دلیل فاقد شورای روستا می‌باشند از دیگر اموری است که باید توسط شورای بخش به اجرا برسد.
بخشدار مرکزی تشویق مردم به همکاری و سرمایه‌گذاری در امور و برنامه‌های عمرانی کشاورزی، حمل و نقل، بهداشت، صنایع روستایی و دستی، امور فرهنگی و‌مذهبی بخش، بررسی و تأیید طرحهای هادی روستاهای واقع در محدوده بخش و ارسال بموقع به ‌مراجع ذی‌ربط جهت تصویب نهایی،  نظارت بر حسن اجراء مصوبات شورای اسلامی بخش  و در نهایت نظارت و پیگیری اجرای  طرحها و پروژه‌های عمرانی بخش را از دیگر وظایف شورای بخش عنوان کرده و افزود: عمل به این وظایف در نهایت دقت و توجه سبب عمران، آبادی و توسعه هر چه بیشتر روستاها خواهد بود.
بخشدار مرکزی اعضای منتخب شورای بخش را به حضور مستمر، همفکری و نگاه همگانی به روستاها و پیگیری مشکلات روستاها بر اساس وظایف ذکر شده در قانون دعوت کرد.
آقامحمدی با بیان اینکه شورا های بخش بدون هیچ حقوق و مزایایی به ارائه خدمت می پردازند افزود: جلسات این شوراها در طول هفته به طور متناوب در ساعات اداری برگزار می شود و افرادی باید کاندیدا شوند که در خود توانمندی خدمت، بی هیچ چشم داشتی را داشته و هر موقع که نیاز به حضور آنها در روستاها احساس شد، حضور یافته و بتوانند پیگیر مسائل عمرانی و اجرایی تمامی روستاهای بخش بوده و با ادارات در مکاتبه باشند.
 

گفتنی است طی رای گیری در جلسه آقایان غلامحسین یعقوبی با 31 رای، کریم صادقی، اسرافیل زارعی، رستم قره داغی هر کدام با 28 رای و التفات کریمی با 24 رای بعنوان اعضای اصلی شورای بخش،  یوسف سلیمانی با 23 رای و  بلال دادگر با 14 رای بعنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.    

You have no rights to post comments