آخرین اخبار

۱۳ هزار و ۷۰۰ اصله نهال پسته بین باغداران میانه ای توزیع شد

 

مدیر جهاد کشاورزی میانه: ۱۳ هزار و ۷۰۰ اصله نهال پسته بین باغداران میانه ای توزیع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه گفت: با توجه به وجود خشکسالی‌های متوالی، لزوم استفاده بهینه از مصرف آب وهمچنین بهره برداری بیشتر از درختان کم آب، ۱۳هزارو ۷۰۰ اصله نهال پسته با یارانه پرداختی ۲۰۵ میلیون ریال در سال جاری بین باغداران میانه ای توزیع و در سال جاری در سطح شهرستان کشت گردید.

جلال رحیم زاده در گفت و گویی اختصاصی اظهار کرد: با نظر کارشناسان امور باغبانی و کارشناسان مراکزجهاد کشاورزی شهرستان۵/۲۲ هکتار از مزارع میانه زیر کشت درختان پسته قرار گرفت.

وی افزود: از نظر کارشناسان جهاد کشاورزی، شهرستات میانه از جمله مناطق مستعد کشت پسته به دلیل وجود خاک حاصلخیز، مرغوب و تنوع آب و هوایی در شمال غرب کشور است.

رحیم زاده با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت محصولات پر مصرف آب به محصولات کم مصرف از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی است افزود: کشت نهال های پسته، با رعایت اصول فنی در فواصل معین جهت حفظ پایداری کشاورزی و افزایش در آمد کشاورزان انجام می گیرد.

وی تصریح کرد: نظارت مستمر و مداوم توسط کارشناسان باغبانی و ترویج از باغات کشت شده انجام می شود تا در زمینه کشت و تولید این محصولات مشکلاتی به وجود نیاید.

رحیم زاده با قدردانی از حمایتهای بی دریغ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای اجرای سیاستهای دقیق تغییر الگوی کشت گفت: 10هکتار از باغات این شهرستان به زیر کشت پسته رفته و با توجه به اینکه در سال گذشته نیز به میزان ۵/۱۲ هکتار باغ پسته در این شهرستان ایجاد شده بود بنابر این آمار میزان کل باغات پسته در این شهرستان ۵/۲۲هکتار است که امیدواریم با توجه به صرفه اقتصادی قابل ملاحظه‌ای که کاشت این محصول دارد سالهای آینده شاهد افزایش چشمگیر آن در منطقه باشیم.

You have no rights to post comments