آخرین اخبار

پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان شهرستان میانه برگزار می شود

پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان شهرستان میانه از سوی کانون بسیج هنرمندان شهرستان میانه برگزار می شود.
دبیر پنجمین جشنواره  منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان میانه ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری جشنواره افلاکیان را بسترسازی برای معرفی ظرفیت‌ها، ارزش‌های انسانی و اخلاقی انقلاب و دفاع مقدس ، شناسایی و تقدیر از تولیدات فاخر سینمای کوتاه در موضوعات دفاع مقدس ، انقلاب اسلامی ، مدافعان حرم ، معضلات فرهنگی و اجتماعی و  ترویج نگاه مثبت و امیدوارانه در فیلمسازان در پرداخت به موضوعات ملی دانست و افزود : امیدواریم این حرکت ، با جریان سازی فرهنگی به تولید فرهنگ و هنر متعالی در شهرستان میانه کمک کند .
مهدی عبداللهی با اشاره به رویکرد جشنواره و اهتمام به مفهوم بلند مقاومت، ضرورت گسترش فرهنگ پایداری و مقاومت، حرکت و نگاه جشنواره افلاکیان را بر جوشیده از نیاز جامعه معاصر خوانده و با توجه ویژه به این رویکرد در حوزه سینما گفت : ارزش این گونه جشنواره ها غیر قابل اندازه گیری است .
وی افزود: پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان میانه با حضور استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان 18 و 19 بهمن ماه سال جاری در شهرستان میانه در بخش های داستانی، مستند، پویانمایی، فیلمنامه و نماهنگ برگزار می شود.
عبداللهی اضافه کرد: این جشنواره در دو موضوع دفاع مقدس و آزاد برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 25 دی ماه به دبیرخانه واقع در میانه، معلم جنوبی، مجتمع فرهنگی فجر( ارشاد سابق) کانون بسیج هنرمندان میانه و یا  با ثبت نام در آدرس www.aflakianfest.ir  آثار خود را به این آدرس ارسال نمایند.
دبیر جشنواره افلاکیان بازبینی و انتخاب آثار را 14 بهمن سال جاری عنوان نموده افزود: افتتاحیه جشنواره 18 بهمن و اختتامیه در 19 بهمن برگزار می شود.
اطلاعات تکمیلی و دریافت فرم فراخوان و ثبت نام در جشنواره از طریق  سایت aflakianfest.ir در دسترس عموم قرار دارد.    

           

You have no rights to post comments