آخرین اخبار

پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان در شهرستان میانه با اکران آثار منتخب و برگزیده آغاز به کار کرد

 
 
 آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان با حضور هنرمندان، فیلم سازان، هنردوستان و جمعی از مسئولین شهر در محل سالن سینما فرهنگ شهرستان میانه برگزار شد.
 در این مراسم تعداد ۴۴ اثر راه یافته به بخش مسابقه در بخش های داستانی، مستند، نماهنگ، پویانمایی و ۱۰ اثر در بخش ویژه میانه به نمایش در آمد.
این جشنواره در پنج بخش برگزار و در مقایسه‌ با سال‌های قبل، در اولین دوره افلاکیان که با ۲۶ اثر برگزار شد امسال در پنجمین دوره بیش از ۲۱۰ اثر به دبیر خانه جشنواره رسیده است.
لازم به ذکر است کارگاه آموزش فیلمسازی با حضور  احمد کلانتری  مدرس سینما با محوریت صدا و تدوین، همزمان با روز افتتاحیه جشنواره کلید خورد.
مراسم اختتامیه این رویداد بزرگ‌ هنری به همت کانون بسیج هنرمندان و سپاه ناحیه میانه با معرفی آثار برگزیده برگزار خواهد شد.  
دبیر پنجمین جشنواره افلاکیان از استقبال خوب فیلمسازان منطقه شمالغرب کشوراز این جشنواره و همچنین رسیدن آثار فاخر در بخش های مختلف جشنواره خبر داد.
وی حرکت و نگاه جشنواره افلاکیان را در برهه حساس کنونی از نیازهای جامعه خوانده و افزود: برای فتح خرمشهرهای فرهنگی باید تلاش و اندیشه ای جهادی در عرصه فرهنگ و هنر انجام گیرد .
دبیر پنجمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه افلاکیان تصریح کرد: بطور قطع  ارزش دهی به جشنواره هایی با محوریت دفاع مقدس مخصوصا در شهرستان میانه می تواند هم طلیعه ی فضایی تازه و مسیری نو در تاریخ فیلم شهرستان بوده و هم  نمایانگر ستیغ افتخار و شرف خانواده پرتلاش، صمیمی و با اصالت حوزه فیلمسازی در شهرستان میانه باشد .

 

 
 

You have no rights to post comments