آخرین اخبار

نماینده ولی فقیه در سپاه میانه: اسراف در ضیافت رمضان سبب تبدیل ثواب به گناه است

نماینده ولی فقیه در سپاه میانه گفت: حیف و میل و اسراف در ضیافت رمضان، ثواب آن را به گناه تبدیل می کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن امیرنژاد در کارگاه تبیینی و  ترویجی فرهنگ نهادی با هدف تقویت ایمان و باورهای دینی و با رویکرد ساده زیستی و امر به معروف و نهی از منکر در حسینیه سپاه میانه در جمع کارکنان رسمی و وظیفه سپاه میانه، ساده زیستی را استفاده به اندازه، به موقع و در شان معنا کرد .
وی افزود: ساده زیستی به معنای زندگی در فقر و نداری نیست بلکه دارا بودن از همه مایحتاج زندگی اعم از خوراک، پوشاک، مسکن و مرکب به اندازه ای که ما را از خدا دور نکرده و فریب مظاهر دنیا را نخوریم.
حجت الاسلام امیرنژاد، مصرف به اندازه و متعادل را حق هر فرد مسلمان دانست و افزود: داشته هایمان باید در حدی باشد که ما را دلبسته دنیا نکرده و موجب فراموشی آخرت نگردد.
   وی بر لزوم پرهیز از اسراف در افطاری های ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: یکی از پیام های اقتصاد مقاومتی، حفظ ساده زیستی در امورات زندگی و پرهیز از اسراف و تبذیر است.
   نماینده ولی فقیه در سپاه میانه حب دنیا را در راس تمامی خطاها دانست و بر رعایت میانه روی در امرار معاش سفارش کرده، دور ماندن از فقر، بقای نعمت، رشد اقتصادی، رهایی از تباهی و درماندگی، و صبر در سختی ها را از فواید میانه روی برشمرد و افزود: مراقب باشیم که خوراک، پوشاک و سایر اموراتمان، تقلیدی از کفار و بیگانگان نباشد.
 

You have no rights to post comments