آخرین اخبار

نماینده مردم میانه: اشتغالزایی بنا بر آمار بیکاری در شهرستان میانه باید از اهداف اصلی مسئولین باشد

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر آمارهای اعلامی که آمار بیکاری در شهرستان را 15 درصد اعلام کرده اند که در واقعیت بالاتر از این میزان است نیاز به اشتغالزایی در شهرستان امری ضروری بوده و باید از اهداف اصلی مسئولین قرار گیرد.
 فردین فرمند در آیین افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی در شهرستان میانه گفت: از قرارگاه خاتم الانبیا به خاطر مشارکت در پروژه ها کمال تقدیر را داشته و انتظار داریم در بحث آب شرب میانه که مشکل دیرینه مردم میانه می باشد ورود کند.
وی در ادامه خواستار مطالعه و بررسی در حوزه آلایندگی واحد تولید آهن اسفنجی شده گفت: این کارخانه در میان کوهها واقع شده و این امر میزان آلایندگی را می افزاید که امیدواریم در این خصوص چاره اندیشی شود.
فرمند همچنین بر ضرورت تکمیل و بهره برداری از واحد ذوب در اسرع وقت برای تکمیل پروژه فولاد میانه تاکید کرد.
دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم پروژه تولید آهن اسفنجی در میانه را افتخاری  شهرستانی، استانی، ملی و میهنی عنوان نموده گفت: ارزش این پروژه کمتر از ارزش موشکهای تولید ی در کشور نبوده و به امید خدا با این آهن اسفنجی بهترین سلاح ها را برای نشانه گرفتن دشمن خواهیم ساخت تا همانند هشت سال دفاع مقدس نگذاریم وجبی از خاک میهن اسلامی ایران به دست دشمنان نظام بیفتد.
یعقوب شیویاری در ادامه با بیان اینکه اگر سپاه نبود و اگر کار و تلاش جهادی و انقلابی و روحیه بسیجی نبود شاید نمی توانستیم در جنگ پیروز شویم  و امروز  نیز به دست  سربازان اسلام و نظام، سپاهیان، مدافعان حرم و دستان پرتلاش و توانمند متخصصان ایرانی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و استکبار زده ایم.
وی اظهار کرد: بعد از افتتاح این کارخانه انتظار داریم تا مدیریت این مجموعه به دست افرادی توانمند، متدین و متعهد اداره شود تا حتی یک روز هم تعطیل نشود.
شیویاری از مشخص شدن فاینانس ذوب در فولاد میانه خبر داده خواستار تسریع در اجرا برای توسعه، رونق اشتغال و اقتصاد در منطقه شده افزود: تعیین تکلیف تمامی 250 نفر قبولین آزمون استخدامی فولاد نیز باید نهایی شود.
وی در ادامه سپاه را نماد مشارکت در سازندگی کشور عنوان نموده افزود: امیدواریم با مشارکت، دولت، سپاه و مردم روزی برسد که در اقصی نقاط میهن شاهد بیکاری جوانان این مرز و بوم نباشیم.
گفتنی است:  میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت این کارخانه، 280 میلیارد تومان بوده و میانگین خلوص آهن اسفنجی تولیدی 96 درصد بوده و در برخی روزها به بیش از 97 درصد رسیده است.
در ساخت این کارخانه، 300 شرکت داخلی مشارکت داشته‌اند و در اجرای آن از نیروهای بومی استفاده شده است.
کارخانه آهن اسفنجی فوق در شهرستان میانه، استان آذربایجان شرقی واقع شده است. در این کارخانه گندله حاصل از سنگ‌آهن از طریق عملیات احیا با فناوری پِرِد (Persian Reduction)، به آهن اسفنجی تبدیل می‌شود.

You have no rights to post comments