آخرین اخبار

نشست هم اندیشی جهت ایجاد رشته های جدید در آموزشکده فنی و حرفه ای میانه برگزار شد

 


نشست هم اندیشی جهت ایجاد رشته های جدید در آموزشکده فنی و حرفه ای میانه با حضور مهندس مشایخی؛ معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه شهرستان میانه،دکتر ساجدی فر؛ معاون مدیرکل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میانه و جمعی از مدیران هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش شهرستان میانه به میزبانی آموزشکده فنی و حرفه ای برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر کریمی؛ سرپرست آموزشکده فنی و حرفه ای میانه ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان، ساختار و فعالیت های دانشگاه فنی و حرفه ای را تشریح کرد و افزود: سیاست دانشگاه فنی و حرفه ای در کشور تربیت تکنسین ها و کارشناسان متخصص و ماهر جهت ورود به چرخه ی صنعت و کشاورزی است که شهرستان میانه نیز می تواند از این ظرفیت بهره مند شود.
مهندس مشایخی؛ معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه نیز در این جلسه ایجاد درشته های زود بازده و کاربردی را از اولویت های اصلی شهرستان عنوان کرد و گفت: در ایجاد رشته های جدید بهتر است از موازی کاری با سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پرهیز کرد.
دکتر ساجدی فر؛ معاون مدیرکل و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میانه نیز با اشاره به وجود آموزشکده فنی و حرفه ای اظهار داشت: وجود آموزشکده فنی و حرفه ای در میانه سهولت ادامه تحصیل دانش آموزان فارغ التحصیل از هنرستان ها را فراهم می کند و با توجه به اینکه خروجی هنرستان ها می توانند عیناً به عنوان ورودی آموزشکده محسوب شوند از استفاده از تمامی ظرفیت ها برای گسترش آموزشکده فنی و حرفه ای تأکید کرد. دکتر ساجدی فر با اعلام آمار متوسط دانشجویان دوره متوسطه تصریح کرد: در حدود نیمی از دانش آموزان دوره متوسطه جذب رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش در هنرستان ها می شوند که این مسئله لزوم توجه جدی مسئولان أمر در رابطه با ایجاد امکانات برای ادامه تحصیل این دانش آموزان در مراکز آموزش عالی دولتی در شهرستان را می طلبد.
در ادامه این جلسه مدیران هنرستان ها ضمن ارائه گزارش از وضعیت جذب دانش آموز در رشته های مختلف در هنرستان های تحت مدیریت خود، پیشنهادات شان را ارائه کردند که مورد بررسی و جمع بندی قرار گرفت.
 

 

 

You have no rights to post comments