آخرین اخبار

نشست سیاسی کمیته اساتید جامعه دانشگاهی و آموزش عالی با امام جمعه شهرستان میانه

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز میانه، در مورخه 12 بهمن ماه سالجاری مصادف با سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهنمد انقلاب اسلامی، نشست سیاسی اساتید و کارکنان کلیه دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی شهرستان میانه در سالن اجلاس دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی میانه باحضور حجت الاسلام عبدالله محمدی امام جمعه شهرستان میانه برگزار گردید.
 


 امام جمعه شهرستان میانه در ابتدا با گرامیداشت آغاز دهه مبارکه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب و نظام اظهار نمود: امام خمینی (ره) این انقلاب را، انقلاب مستضعفان و انقلاب ارزش­ها نامید.
و بخاطر این ارزش­ها، باورها و پشتیبانی این ملت است که امروز شاهد استحکام و استمرار انقلاب و نظام و اقتدار باعزت جمهوری اسلامی ایران در صحنه های جهانی و بین المللی هستیم.
حجت الاسلام محمدی یادآور شد: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشورهای دیگر نیز انقلاب­هایی برای آزادی و نجات از استعمار و استثمار صورت گرفت و میلیون ها نفر کشته شدند و بدلیل مشخص نبودن محور و اهداف این انقلاب­ها، این جنبش­ها با کودتایی از بین رفت. اما انقلاب ما با محوریت رهبرکبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و با وحدت و پشتیبانی مردم به وقوع پیوست و استمرار یافت.

ایشان افزودند: شعار انقلاب اسلامی ما، نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی بود و از اول انقلاب تاکنون، نظام جمهوری اسلامی ایران چه توطئه­ها و دست­های پشت پرده­ای که از سوی دشمنان قسم خورده  به خود ندیده است.

ایشان، ریشه های انقلاب اسلامی را برگرفته از خیزش­های پیامبر اسلام و امیرالمؤمنین بیان کرد و ادامه داد: این انقلاب در سایه مجاهدت­ها و مبارزات علما، دانشگاهیان و دانش آموزان، افراد مذهبی و غیره به دست آمد و اکنون ماییم که باید در مقابل استکبار و زورگویان بایستیم

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی را خدا به ما داده، ما قدردان نعمات الهی هستیم و مردمی که در مقابل این همه سختی­ها ایستاده­اند، نشانگر آن است که این ایدئولوژی و اعتدال در جهان نهادینه شده و ریشه در باورها و اعتقادات مردم دارد.

در ادامه دکتر مرادی ریاست دانشگاه پیام نور ضمن تبریک ایام ا.. دهه مبارکه فجر خاطر نشان کرد: جامعه دانشگاهی وظیفه روشنگری و بیان پیشرفت­ها و دستاورد­های انقلاب را بر عهده داشته و در انتقال ارزش­های انقلاب به نسل جوان کوشا باشیم.  و همچنین بمناسبت سالگرد شهادت شهید عزیزی از تمامی اساتید و کارکنان دانشگاه دعوت کردند تا ضمن تجدید میثاق با خانواده شهد از مادر شهید که در بستر بیماری هستند عیادت بعمل آوردند.
 بیان مسائل و مشکلات مراکز آموزش عالی شهرستان و تجلیل از مدیران فرهنگی دانشگاه ها از دیگر برنامه های این مراسم بود

You have no rights to post comments