آخرین اخبار

مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در زندان میانه برگزار شد

مراسم معنوی سوگواری و عزاداری برای حضرت سید الشهدا و یاران باوفای آن حضرت در زندان میانه برگزار شد.
در این مراسم که امام جمعه سابق میانه ، دادستان شهرستان و کلیه پرسنل و سربازان وظیفه و مددجویان حضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی امام جمعه سابق میانه و  از استادان حوزه و دانشگاه قم، بعد از تاکید بر اهمیت عزا و ماتم حسینی با اشاره به آیات قرآنی و روایات اهل بیت (ع) در خصوص توبه و بازگشت مطالبی را بیان کرد.
 وی اظهار کرد :  اصلاح،  تربیت و بازگشت از خطا برای هر انسانی  ممکن و شرط آن آشتی با خداست  که همه باید  خدا را ناظر بر اعمال خود قرار داده  و بدانیم که پروردگار عالم مهر و محبتی در خور شان خود داشته  و درب بازگشت را برای هرکسی باز گذاشته است.
حجت الاسلام حامدی در ادامه با اشاره به مشکلات رو در روی زندگی گفت : شیطان قسم خورده همیشه در کنار انسان هاست و سعی در انحراف آنها برای کشیدن به سمت خطا و گناه دارد که  تنها راه مبارزه با آن آشتی با خداست .
وی به حدیث شریف ((ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه)) اشاره کرده حضرت سید الشهدا را وسیله و چراغ روشن در ظلمات زندگی  برای توبه و بازگشت ذکر کرده و افزود : قدر این ایام (ایام محرم) را بدانید و حسین (ع) را در خانه خدا شفیع قرار دهید که بهترین چراغ هدایت برای دست یافتن به  حجت و عنایت خداوند است .
رئیس اداره زندان میانه نیز در این مراسم ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان ، امام حسین (ع) و عرض تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی  و مدافعین حرم گفت : طبق فرموده حضرت امام (ره) شهدا چراغ راه هستند و ما نیز با نور معنوی این عزیزان باید سعی کنیم در راه شهدا و حرکت کرده و عمل کنیم  تا  دعای شهدا و خانواده معظم این بزرگواران ما را نیز در این راه پایدار سازد.
حسن سلیمانی از حضور حجت الاسلام حامدی و سایر میهمانان حاضر در جمع مددجویان تقدیر و تشکر نمود .
در پایان به مناسبت هفته دفاع مقدس از جانباز 8 سال جنگ تحمیلی و مداح اهل بیت (ع) با اهدای هدیه ای تقدیر و بعمل آمد .
در ادامه مراسم با حضور مداح اهل بیت (ع) مدعو و  شهیر شهر، جانباز و یادگار 8 سال دفاع مقدس  ابوالقاسم زاده  مراسم خاص شاه حسین گویی، سینه زنی،  عزاداری و سوگواری در یک فضای معنوی برگزار گردید .
لازم به ذکر می باشد از اول ماه محرم الحرام هر روز مراسم زیارت عاشورا برای مددجویان، کارکنان و سربازان و همچنین عزاداری و شاه حسین گوئی با حضور حداکثری سربازان و  مددجویان برگزار می گردد .
 

You have no rights to post comments