آخرین اخبار

مدیر جهاد کشاورزی میانه از اجرای طرح آبیاری تحت فشار (نوار تیپ) در 40 هکتار از مزارع صیفی جات روستای آغچه قشلاق بخش مرکزی خبرداد


 

مدیر جهاد کشاورزی میانه از اجرای طرح آبیاری تحت فشار (نوار تیپ)  در 40  هکتار از مزارع صیفی جات  روستای آغچه قشلاق بخش مرکزی با هزینه 5 میلیارد و 340 میلیون ریال خبرداد.
 جلال رحیم زاده در آیین افتتاح این طرح، هدف از اجرا را مصرف بهینه آب و افزایش راندمان آبیاری و افزایس عملکرد دانست .
وی اضافه کرد: این طرح در سطح ۲۸ هکتار با هزینه 3 میلیارد ریال که مبلغ 1 میلیارد و 980  میلیون ریال آن کمک بلا عوض دولتی و 1 میلیارد و 40  میلیون ریال  آورده شخصی می باشد همچنین مساحت خود اجرایی ۱۲ هکتار با هزینه 1 میلیارد و 300 میلیون ریال در روستای آغچه قشلاق  بخش مرکزی شهرستان میانه اجرا شده است.
رحیم زاده افزود: آبیاری نوار تیب معمولا'' بر روی محصولات ردیفی مانند گوجه و خربزه  انجام می شودکه امسال برای نخستین بار در استان به صورت آزمایشی  برای۱۰ هکتار گندم و ۱۸ هکتار لوبیا در شهرستان میانه اجرا شده است .
وی در پایان افزود: در هفته دولت در مجموع ۴۱ طرح آبیاری تحت فشار به مساحت ۱۴۰ هکتار با  اعتبار 16 میلیارد و 800 میلیون ریال با اشتغال زایی مسقیم برای ۱۴۰ نفر و غیر مستقیم برای  70 نفر  به بهره برداری رسید.
 

You have no rights to post comments