آخرین اخبار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه: خسارت ناشی از سرمازدگی به باغات میوه این شهرستان بیش از 203 میلیارد تومان است

 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه ،  در بازدید از باغات میوه  شهرستان با همراهی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان  و دادستان میانه با اشاره به کاهش شدید دما طی هفته گذشته در شهرستان افزود: در آخرین روزهای فروردین ماه نفوذ سرمای دیرس بهاره  بویژه افت دمای هوا در شب  27 و 26 فروردین ماه امسال موجب شد که به رغم هشدارها و اقدامات صورت گرفته خسارت سنگینی به میزان  بیش از ۲۰۳ میلیارد تومان به باغداران میانه وارد شود.
جلال رحیم زاده با بیان اینکه در مدت دو روز دمای هوا در این شهرستان تا منفی سه و حتی چهار درجه کاهش یافته بود، تصریح کرد: سرمای بی سابقه در این فصل درختان میوه این شهرستان را که  به بار نشسته بودند، از بین برد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه میزان خسارت به باغات این شهرستان را براساس برآوردهای کارشناسان جهاد کشاورزی بیش از ۸۰ درصد برشمرد و یادآور شد: ۱۰۰ درصد محصول درختان گردو، ۹۰ درصد محصول درختان دانه دار و 80 درصد محصول درختان سیب  براثر سرمازدگی خسارت دیده اند.
وی  با اشاره به وارد شدن این میزان خسارت با وجود تدابیر و اقدامات انجام شده از سوی مسئولان و باغداران،  متذکر شد: باغداران شهرستان میانه با دارا بودن  بیش از10 هزار هکتار باغ میوه سالانه بیش از 200 هزار تن انواع محصولات سردرختی به بازار عرضه می کنند.
رحیم زاده به سنگین بودن خسارت ناشی از سرمازدگی  اشاره کرده خواستار حمایت فوری و جبران خسارت باغداران این شهرستان شد و تاکید کرد:  صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید نسبت به برآورد خسارت وارده و پرداخت غرامت به باغداران اقدام کند.
وی از بانک های عامل نیز خواست با توجه به این خسارت زمینه استمهال بدهی کشاورزان را فراهم کنند. 
 

You have no rights to post comments