آخرین اخبار

فرمانده انتظامی میانه از کشفیات 80 درصدی سرقتها در سال 96 خبردادفرمانده نیروی انتظامی شهرستان میانه با اشاره به ماموریتهای نیروی انتظامی از جمله در حوزه پیشگیری گفت: در سال جاری شاهد کاهش 2 درصدی سرقت، 7 درصدی کشفیات سرقت بودیم که باید گفت با این افزایش در سال جاری توانستیم 80 درصد سرقتها را کشف کنیم.
 سرهنگ هاشم شعفی در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه به دستگیری 309 سارق و متلاشی شدن ۶ باند سرقت طی سال جاری در شهرستان میانه اشاره کرده افزود: مجموع جرائم در شهرستان نیز با کاهش 13 درصدی وقوع  تشکیل پرونده روبرو بود.
فرمانده انتظامی میانه همچنین با بیان اینکه در آستانه چهارشنبه آخر سال قرار داریم به برخورد جدی و قاطع پلیس با هنجارشکنان در این روز تاکید کرده گفت: چهارشنبه آخر سال خانواده محور بوده و تجمع در میادین و معابر عمومی را نخواهیم داشت.
وی با اشاره بر لزوم ارج نهادن به سنت های دیرینه افزود: چهارشنبه ‌سوری از سنت‌ های دیرینه مردم است که با رعایت نکات ایمنی و پرهیز از کارهای خطرناک و حادثه ساز می‌ تواند لحظات شیرین و پرخاطره ‌ای برای خانواده ‌ها فراهم آورد که در این خصوص از والدین و بزرگترها انتظار می رود تا بر عملکرد فرزندان خود نظارت داشته و از بروز هر گونه خسارت مالی و جانی پیشگری لازم را بعمل آورند.
شعفی تاکید کرد: در صورت مشاهده تخلف، با برخورد قاطع پلیس فرد متخلف دستگیر و تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهد بود.
شععفی با اشاره به کاهش 24 درصدی نزاع های فردی  و از کشف قتلهای بوقوع پیوسته طی امسال  خبر داده گفت: درکشفیات مواد مخدر  افزایش  ۲ درصدی  و ۱۷ درصدی ارزش کشفیات کالای قاچاق  را داشتیم.
فرمانده انتظامی میانه  از افزایش ۲۸ درصدی تصادفات درون شهری با ۲ فقره تصادف فوتی در طی سال جاری خبر داد و گفت: این آمار در تصادفات برون شهری با کاهش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و با کاهش ۶ نفر فوتی در کل تصادفات درون شهری و برون شهری همراه بوده است.
فرمانده انتظامی میانه اصلی ترین معیار مشارکت شهروندان با پلیس، رعایت قوانین و مقررات خوانده افزود: در ایام نوروز پلیس در دو محور برقراری نظم و امنیت، کاهش تصادفات و پیشگیری از وقوع سرقت بر تلاش خود خواهد افزود تا شهروندان و مسافران نوروزی از امنیت و آسایش مطلوب برخوردار شوند.
وی از مردم خواست تا مسائل ایمنی و تمهیدات لازم  را برای پیشگیری از بروز حوادثی چون وقوع سرقت و تصادفات را فراهم کرده و یاریگر پلیس باشند.
شعفی رسانه را فرصتی برای اطلاع رسانی گسترده و آگاه سازی در حوزه های مختلف عنوان نموده گفت: رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، سپردن زیور آلات و اشیای قیمتی به صندوق امانات بانکها، نرده کشی درب و پنجره ها در طبقات اول ساختمانهای مسکونی، نصب دوربین مداربسته در مغازه ها، سپردن منازل خود به هنگام مسافرت به همسایگان و آشناها، استراحت در مواقع احساس خستگی و خواب آلودگی در حین رانندگی با توجه به اینکه خستگی و خواب آلودگی یکی از علل مهم در بروز تصادفات به شمار می رود، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیر مجاز را از مواردی است که در جهت نهادینه شدن باید فرهنگ سازی شود.
وی رعایت این موارد را هم سویی و هماهنگی با پلیس در جهت افزایش امنیت بیشتر و پیشگیری از بروز حوادث عنوان نمود.     

You have no rights to post comments