آخرین اخبار

فراخوان سومین جشنواره مد و لباس آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میانه و به نقل از سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با همکاری انجمن هنرهای تجسمی تبریز و فعالان و دست اندرکاران عرصه طراحی و تولید پوشاک، سومین جشنواره استانی مد و لباس را برگزار می کند.
شناسایی توانمندی ها و آسیب شناسی عرصه مد و لباس در حوزه‌ هایی نظیر پژوهش، طراحی، تولید و عرضه، ارائه الگوهای اسلامی و ایرانی، هویت بخشی و ایجاد زمینه اعتماد، حمایت و ارتقا قدرت انتخاب مردم و آحاد جامعه در این مقوله با ارائه مدل های جدید و روش های نوین بر اساس اهداف مقرر در قانون، فرهنگ سازی و تبلیغات مناسب تولیدات ایرانی در مقابل برندهای خارجی و تولید و انسجام زیر ساخت‌های پوشش اسلامی ایرانی، شناسایی و حمایت از طراحان ممتاز و متعهد، برای طراحی لباس ‌های مناسب با فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی و ایجاد بستر مناسب جهت به نمایش گذاشتن الگوها و طرح‌ ها در مکانی که عموم مردم دسترسی داشته باشند از اهم اهداف برگزاری این جشنواره است.
این جشنواره در سه بخش طراحی- دوخت، نقاشی و پژوهشی و با موضوعاتی شامل تاثیر مد و لباس در حوزه امنیت ملی و اقتصاد مقاومتی، فرهنگ خانواده، پوشاک و الگوی مصرف، مد و لباس ایرانی در رقابت با برندهای خارجی، نقش تبلیغات و رسانه نقش رسانه در ترویج و اشاعه الگوهای مدگرایی ایرانی، نمادها و الگوهای فرهنگی بر روی البسه ایرانی و جایگاه آموزش در اصلاح الگوی مصرف پوشاک و اشاعه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.
در بخش جنبی کارگاه های تخصصی، نظری و عملی در زمینه اقتصاد مد و لباس برگزار شده و  تاریخچه و آموزش عملی دوخت ها و طراحی های سنتی مورد بررسی قرار می گیرد.
برپایی غرفه های عرضه و فروش البسه ایرانی و اسلامی مخصوص طراحان لباس و تولیدکنندگان داخلی از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره است.
شرکت در جشنواره مد و لباس استان برای کلیه هنرمندان و فعالان عرصه های مختلف فرهنگی و هنری و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان لباس آزاد بوده و طرح ها و مدل های پوشش باید ابداعی، ابتکاری و جدید بوده و قابلیت تولید عمده را داشته و در تمام بخش‌ها ‌باید مطابق با موازین اسلامی، فرهنگ و هویت ایرانی باشد.

You have no rights to post comments