آخرین اخبار

ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه در مراسم افتتاح نمایشگاه جابربن حیان؛ اولویت مدارس منطقه در کنار آموزش تقویت روحیه پژوهشگری در دانش آموزان است

نمایشگاه جابربن حیان با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، معاونین و کارشناسان مدیریت در دبستان زینب کبری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ساجدی فر ضمن قدردانی از تلاش های همکاران فرهنگی منطقه و اولیا به جهت همراهی دانش آموزان در زمینه اجرای طرح های متنوع برگفته از ذهن خلاق این عزیزان، گفت جشنواره جابربن حیان در دو مرحله مدرسه و منطقه ای با حضور دانش آموزان بیش از 77 مدرسه منطقه برگزار شده است.

وی هدف از این جشنواره را پرورش روحیه خلاقانه، خودباوری و لذت بخش کردن فرایند یاددهی یادگیری عنوان کرد و افزود امروز اولویت مدارس در کنار آموزش تقویت روحیه پژوهشگری در دانش آموزان است .

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه بر پرورش خودباوری به عنوان القای توانمندی درونی و شعار من می توانم به دانش آموزان تاکید کرد و افزود امروز باید با ایجاد فضای آموزشی شاد و ترغیب دانش آموزان به یادگیری استعد های نهفته آنها را کشف کنیم که در این صورت یادگیری مادام العمر تحقق می یابد.

ساجدی فر با اشاره به مفهوم سواد در دنیای امروز افزود با سوادی دیگر فقط به معنی خواندن و نوشتن و یا تسلط بر دو زبان و توانایی استفاده از رایانه نیست بلکه باسوادی  توانایی تغییر است و با سواد کسی است که بتواند با خوانده ها و آموخته هایش تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

وی با اشاره به ابعاد سواد، خطاب به اولیا و مدیران که در جمع دانش آموزان حضور داشتند، گفت مدرسه و خانه باید به جای تمرکز به نخبه گرایی به نخبه پروری بیندیشند و طرح شهاب نیز با این موضوع و هدف در دوره دبستان ایجاد شده تااستعداد های برتر دانش آموزان به تدریج شناسایی و هدایت شوند.

ساجدی فر همچنین از معلمان و مدیران مدارس ابتدایی درخواست کرد  طرح ملی شهاب  را آنگونه که در دستورالعمل آمده است عمل کنند تا در آینده شاهد دانش آموزان  توانمند در  جامعه باشیم.

 

You have no rights to post comments