آخرین اخبار

رییس شرکت غله استان آذربایجان شرقی از پیش بینی خرید 600 هزار تنی گندم در سطح استان طی سال جاری

به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه، به مناسبت برداشت محصول گندم در شهرستان میانه  جشنی با حضور مسئولین استانی و شهرستان میانه و همچنین کشاورزان نمونه این شهرستان، در سیلو پارسیان اوچ تپه برگزار شد.

رییس شرکت غله استان آذربایجان شرقی در مراسم جشن شکرانه برداشت گندم از پیش بینی خرید 600 هزار تنی گندم در سطح استان طی سال جاری از سوی 100 مرکز خرید گندم خبر داده گفت: تاکنون 220 هزار تن گندم مازاد بر نیاز استان از کشاورزان خریداری شده است.

ابوالحسن زاده در جشن شکرانه برداشت گندم در شهرستان میانه گفت: مبالغ خرید گندم به حساب کشاورزان طی دو مرحله به صورت 50 درصدی واریز می شود که مرحله اول ما بین 15 الی 20 روزه پرداخت و مابقی به محض تامین اعتبار به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی در ادامه به واریز 500 میلیارد ریال تا به حال در سال جاری به حساب کشاورزان اشاره کرده گفت: دولت از کشاورزان گندم را به قیمت 13 هزار و 250 ریال خریداری کرده و به صورت یارانه دار با قیمت 6هزار و 650 ریال به نانوائیها و با 9 هزار ریال به آزادپزها، خبازی ها و صنف و صنعت تولید کیک و کلوچه می فروشد و باید گفت: 80 درصد نانواییهای سطح استان از گندم یارانه دار 66 هزار و 500 ریالی استفاده می کنند که این امر نشان از توجه ویژه دولت به بخش کشاورزی است .

ابوالحسن زاده در پایان مدیریت صحیح مزرعه، افزایش راندمان تولید، وجود آب کشاورزی لازم، کشت بموقع، توجه به تغذیه گیاهی، استفاده از بذور اصلاح شده و توجه به نظرات کارشناسان جهاد کشاورزی را سبب اقتصادی تر شدن کشاورزی عنوان کرد.

 

You have no rights to post comments