آخرین اخبار

رییس شبکه بهداشت و درمان از ارائه خدمات برای 31 هزار نفر در ایام عید امسال خبرداد

 
 رییس شبکه بهداشت و درمان میانه با اشاره به مشکل کمبود پزشک عمومی و اورژانش از ارائه خدمات به 31 هزار نفر در 2 بیمارستان خاتم الانبیاء و برکت امام (ره) خبر داد.
دکتر صمد طاهری در نشستی با خبرنگاران شهرستان، با بیان اینکه کمبود پزشک عمومی مشکل سراسری در کل کشور به شمار می رود گفت: علی رغم کمبود نیرو با همه توان سعی در ارائه خدمات با نیروهای موجود نموده ایم.
وی با گرامیداشت هفته سلامت و تبریک این هفته به تمامی نیروهای بهداشت و درمان شهرستان به پذیرش 250 نفر روزانه در اورژانس های میانه و پذیرش 70 سی تی اسکن در هفته اشاره کرده گفت: در طرح سامانه یکپارچه سازی بهداشت و درمان 101 هزار نفر ثبت نام نموده و از این تعداد 60 هزار نفر حداقل یک بار برای ویزیت مراجعه نموده اند.
دکتر طاهری نبود MRI در شهرستان میانه را از دیگر ضرورتها و نیاز شهرستان برشمرده افزود: محل استقرار MRI در دست احداث بوده و انشالله تا پایان نیمه اول سال اگر مشکلی بوجود نیاید شاهد استقرار MRI در بیمارستان خاتم الانبیای میانه خواهیم بود.
وی در ادامه از در دست احداث بودن پد هوایی برای استقرار اورژانس هوایی در بیمارستان خاتم خبر داده گفت: با تامین اعتبار لازم این پروژه نیز تکمیل شده و با استقرار اورژانس هوایی اعزام بیماران به مرکز استان در عرض 40 دقیقه و انتقال بیماران به بیمارستانهای میانه نیز در کمترین زمان ممکن انجام شده و شاهد کاهش چشمگیر تلفات در تصادفات جاده ای خواهیم بود. 
دکتر طاهری با اشاره به پذیرش 77 نفر پرستار از طریق آزمون استخدامی  در سال گذشته 8 رادیولوژیست و همچنین استقرار 2 پزشک اوژانس به زودی در بیمارستانهای میانه را سبب کاهش در کمبود نیروهای بهداشتی و درمانی خوانده افزود: با اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و درمان رفع شده اما کافی نبوده و باید در راستای رفع تمامی مشکلات تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت شاهد تغییرات چشمگیری در هتلینگ بیمارستانهای موجود با کسب رتبه اول در جشنواره استانی، نصب دو دستگاه اکو کاردیوگرافی، خرید دستگاه سی تی اسکن نو و نو شدن 80 الی 90 درصد تجهیزات هستیم، همچنین استقرار 5 متخصص داخلی، 4 متخصص قلب، 4 متخصص زنان، یک متخصص چشم، نورولوژی و جراح مغز و اعصاب هستیم.
وی همچنین راه اندازی LDR مرکز زایمان طبیعی با حضور اعضای خانواده را سبب افزایش زایمان طبیعی از 30 به 53 درصد عنوان نموده گفت: این طرح نیز در راستای اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان میانه ایجاد شده و تکمیل خواهد شد.
 
معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت میانه از وجود 121 خانه بهداشت در سطح شهرستان خبر داده گفت: خدمات اولیه بهداشتی در این خانه ها ارائه می شود.
دکتر فاطمه عبدی با اشاره به وجود 15 مرکز درمانی روستایی، 7 مرکز  درمانی شهری- روستایی، 10 مرکز شهری به ارائه گزارشی از برنامه های اجرا شده و اجرایی طی هفته سلامت در سطح شهرستان میانه پرداخت.
وی با بیان اینکه مجموع خانه های بهداشت شهرستان از 4 شهرستان در سطح استان بیشتر است جمعیت تحت پوشش مراکز درمانی و خانه های بهداشت را طبق آمار سال جاری 185 هزار نفر عنوان نمود.
دکتر عبدی با اشاره به اینکه سلامت برای همه در همه جا شعار امسال هفته سلامت می باشد به ارائه گزارشی از برنامه های اجرا شده و اجرایی شبکه بهداشت و درمان در طول این هفته پرداخت.
وی نواختن زنگ سلامت در مدرسه عترت، دعوت همگانی برای انجام ویزیت پایه در مراکز، شرکت در شورای اداری شهرستان و اطلاع رسانی به مسئولین شهرستانی، دیدار با امام جمعه شهرستان، انجام خدمات مشاوره رایگان، استقرار در غرفه تغذیه در اردوهای دانش آموزی، ویزیت رایگان اقشار آسیب پذیر، خدمات مشاوره رایگان و برگزاری کلاسهای آموزشی در مراکز را از جمله برنامه های به اجرا رسیده در هفته سلامت عنوان نمود.
معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت میانه برگزاری صبحانه سالم، برگزاری کلاسهای آموزشی برای آرایشگران و کارگران کارخانجات و پیاده روی و کوهپیمایی خانوادگی را از دیگر برنامه هایی عنوان نمود که در سطح شهر میانه و بخشهای شهرستان به اجرا خواهد رسید.
دکتر عبدی محوریت شعار امسال در هفته سلامت را در دسترس بودن عدالت برای همه عنوان نمود.
مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء نیز در این جلسه از فعال  بودن 220 تخت در دو بیمارستان برکت امام با 111 تخت فعال با ظرفیت 80 تخت و بیمارستان خاتم الانبیاء با 109 تخت فعال و ظرفیت 96 تخت خبر داد.
 
ایرج رمضانی با اشاره به اینکه بخشهای دیالیز، جراحی مردان، جراحی زنان، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، درمانگاههای ویژه و 3 اتاق عمل از بخشهای فعال در بیمارستان برکت امام خمینی (ره) می باشد افزود: داخلی مردان، داخلی زنان، NICU ، ICU  ، CCU،CSR ، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، سونوگرافی، زایمان، مامایی و رختشویخانه و غیره را از بخشهای فعال و دایر در بیمارستان خاتم الانبیاء عنوان نمود.  
در این مراسم خبرنگاران شهرستان از دو بیمارستان خاتم الانبیا و برکت امام خمینی(ره) ، درمانگاه بازسازی شهید باهنر ، پد هوایی و پروژه در حال احداث MRI واقع در بیمارستان خاتم بازدید نمودند.
خبرنگار: زهره غلامی
 

You have no rights to post comments