آخرین اخبار

رییس اداره بهزیستی میانه: به خانواده های دارای حداقل ۲ معلول فاقد مسکن شهری 30 میلیون تومان و روستایی 18 میلیون تومان کمک بلا عوض پرداخت می شود

 
رییس اداره بهزیستی شهرستان میانه گفت : به خانواده های دارای حداقل  ۲ معلول فاقد مسکن شهری 30 میلیون تومان و روستایی 18 میلیون تومان  کمک بلا عوض پرداخت می شود
محمدرضا جروقی در گفت و گویی اختصاصی افزود: در شهرستان میانه تا کنون  56 خانواده چند معلول فاقد مسکن  شناسائی شده  است که 44  خانواده شهری  و مابقی  روستائی  هستند .
وی عنوان کرد: به تمام خانواده های حداقل  دو معلول  روستائی  مسکن واگذار شده و در حال حاضر خانواده  واجد شرایط تحت پوشش فاقد مسکن در روستا نداریم . 
جروقی به واگذاری 11 مسکن شهری به سرپرستان  خانواده حداقل دو معلول  در شهر میانه اشاره کرد و گفت : این خانواده ها  قبل از سال 94 شناسائی شده بودند که صرفا با کمک ها بلا عوض  سازمان بهزیستی و سهم آورده خودشان خانه دار شده اند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در سال 94 چندین سازمان  و نهاد جهت کمک به این خانواده های عزیز  اعلام آمادگی کردند  که جا دارد از یکایک این نهاد ها  و سازمان ها  که شامل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ، بنیاد مسکن ، سازمان ملی زمین و مسکن  و  انجمن خیرین مسکن ساز بوده  در قالب تفاهم نامه 5 جانبه همکاری می کنند قدر دانی نمایم.
جروقی با اشاره به اینکه در این تفاهم نامه  سهم خانوار ها حداقل دو معلول تحت پوشش اداره کل  آذربایجان شرقی  در سطح استان 170  خانوار شهری و 96 خانوار روستائی می باشد که از این تعداد 35 خانوار سهم شهرستان میانه بوده که  تعداد 12 خانوار روستائی و 23 خانوار شهری هستند . 
وی عنوان  کرد: اکنون 10 خانوار حائز شرایط حداقل دو معلول  پشت نوبت شهری داریم برای خانه دار شدن این خانوار های نیز   پیگیری ها لازم  در حال انجام است . 
رییس اداره بهزیستی شهرستان افزود : علاوه بر خانواده ها فوق از سال 91 به بعد به بیش از 218 خانواده  تحت پوشش حائز شرایط ،  کمک بلا عوض تامین مسکن پرداخت شده است و کما فی السابق نیز ادامه خواهد یافت و خوشبختانه میزان کمک ها از شهریور سال 1396 نیز  افزایش یافته است و به طور مثال به معلولین سرپرست خانواده و زنان سرپرست خانواده   تحت پوشش شهری مبلغ 80 میلیون ریال   و روستایی 100 میلیون ریال مساعدت می شود. 
جروقی ادامه داد : در برنامه تامین مسکن برای خانواده های دارای حداقل  ۲  معلول فاقد مسکن علاوه بر  وام کم بهره ،  برای واحدهای شهری ۳0۰ میلیون ریال و برای روستایی ۱۸0 میلیون ریال کمک بلا عوض پیش بینی شده است .   
 

You have no rights to post comments