آخرین اخبار

بیانیه دانشگاه پیام نور مرکز میانه به مناسبت یوم الله 13 آبان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز میانه، رئیس دانشگاه پیام نور مرکز میانه ضمن اعلام آمادگی کامل جهت شرکت پرشور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان، این روز را تبلور استقلال خواهی و عزت طلبی و همدلی مردم علیه استکبار و همبستگی ملت با ولایت خواند

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز میانه متن بیانیه این مرکز به این شرح است:

یوم الله سیزدهم آبان ؛ سالروز شهادت جمع کثیری از دانشجویان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام و برملاشدن سیاست ها و نیرنگ های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی را دوباره برای ملت جان بر کف ایران زنده می کند. این روز یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های آمریکا به عنوان نماد واقعی استکبار نقش اساسی داشتند. تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه (13 آبان 1343) و اعتراض گسترده دانش آموزان به دخالتهای آمریکا در امور داخلی کشور (13 آبان 1357) از دیگر سو، شرایط را برای اوج گیری انقلاب و نیز تسریع سرنگونی رژیم ستم شاهی پهلوی فراهم کرد.همزمان با این تحولات، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان پیرو خط امام و رهبری (13 آبان 1358) ابعاد جدیدی از مبارزه مردم ایران را با آمریکا رقم زد به طوری که این روز، روز ملی «مبارزه ملی با استکبار جهانی» نامگذاری شد .

با گذشت سی ونه سال از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، بازخوانی بدعهدی‌ها و دشمنی‌های ایالات متحده آمریکا و اقدامات خصمانه دولتمردان کاخ سفید می‌تواند علت نفرت ملت ایران از مقامات و رژیم جنگ‌افروز و فتنه‌گر آمریکایی، متحدان غربی و منطقه‌ای آنان را مشخص سازد.

ما معتقدیم استکبارستیزی که برخواسته از روح عدالت خواهی ملت عزیزمان است هرروز در دل و جان اقشار مختلف علی الخصوص دانشجویان و اساتید انقلابی و بصیر، تنومندتر می گردد. حضور باشکوه دانشجویان و دانش آموزان و اساتید و مشارکت آحاد مردم شهید پرور شهرمیانه مانند بقیه شهرهای ایران اسلامی در راهپیمایی 13 آبان علیه استکبار جهانی لبیک دوباره به نظام ولایی و احساس مسئولیت آنان در قبال سرنوشت تمامی مردم آزادیخواه و عدالت جوی جهان داردو به مستضعفان جهان خواهند آموخت که می‌توانند چپاولگران را به زباله‌دان تاریخ بسپارند و هویت خود را با نفی قدرت‌های استعماری تعریف و تقویت کنند.

ما دانشجویان و اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور مرکز میانه ضمن گرامیداشت مقام رفیع بیدارگر جهان اسلام امام خمینی(ره) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا با رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) تجدید بیعت نموده و آمریکا را طاغوت اعظم و شیطان اکبر می دانیم و بر لزوم وحدت ملت های مسلمان به ویژه ملت ایران در برابر دسیسه های استکبار تأکید می ورزیم و مردم شهید پرور شهرستان میانه علی الخصوص دانشجویان و دانش آموزان را به حضور آگاهی بخش در تظاهرات ضد استکباری سیزده آبان 1396 دعوت می کنیم.

You have no rights to post comments