آخرین اخبار

بمناسبت هفته معرفی مشاغل، دانش آموزان دبیرستانی از اداره گاز میانه بازدید کردند

 
بازدید جمعی از دانش آموزان دبیرستان مریم از اداره گاز شهرستان میانه بمناسبت گرامیداشت هفته معرفی مشاغل
 
گزیده ای از توصیه های ایمنی که به دانش آموزان توضیح داده شد:
 
- کار کردن صحیح با وسائل گاز سوز را بایستی از سنین مقتضی به فرزندان خود بیاموزیم تا ضمن آگاهی از نحوه مقابله با خطرات احتمالی ، در مواقع لزوم بتوانند عملکرد و رفتار مناسبی داشته باشند.کنجکاوی های کودکان و تقلید آنها از رفتار بزرگترها و والدینشان همواره مسبب بروز حوادث در خانه ها بوده و در مورد گاز نیز می تواند فاجعه آفرین باشد. چنانچه نگران بازی کردن فرزندان خردسال خود با وسائل گاز سوز هستید، در مواقع عدم استفاده از این وسائل حتما شیر مصرف آنها را ببندید. چنانچه در میان اطرافیان شما کسانی هستند که نحوه رفتار صحیح با وسائل گاز سوز را نمی دانند و خطرات گاز را نمی شناسند آنها را راهنمائی کنید. : 
هشدارهای ایمنی: 
در صورت نشت گاز و استشمام بوی آن قبل از هر کاری باید دقت کرد در آن محل هیچگونه آتش کبریت ، فندک و امثال آن روشن نشود و همچنین کلیدهای وسائل برقی قطع یا وصل نگردند و به همان حال روشن یا خاموش که هستند باقی بمانند زیرا شعله یا جرقه حاصله از هریک از عوامل فوق ممکن است باعث انفجار گاز پخش شده گردد. 
در چنین مواردی ضمن حفظ خونسردی نکات ذیل را به مورد اجرا بگذارید:
1- افراد خانواده را از محل آلوده به گاز خارج کنید.
2- فورا شیر اصلی گاز را ببندید .
3- در صورتی که کنتور برق در فضای آلوده به گاز قرار نداشته باشد برق را از فیوز اصلی قطع کنید.
4- در و پنجره ها را باز کنید‌.
5- با تکان دادن حوله پنبه ائی مرطوب به جریان خروج هوای آلوده به گاز تسریع نمائید.(توجه داشته باشید برای خروج هوای آلوده هرگز از پنکه، هواکش و سایر دستگاههای برقی مشابه استفاده نکنید) 
6- تا مطمئن نشده اید که گاز کاملا تخلیه شده به نفرات اجازه ورود به منزل را ندهید .در صورت بروز هر نوع آتش سوزی در ساختمان ، چون وجود گاز در لوله احتمالا باعث تشدید آتش سوزی و خطرات بیبشتری خواهد شد بنابراین در چنین مواقعی فوراً شیر اصلی گاز ساختمان را که بعد از کنتور قرار دارد ببندید تا جریان گاز به داخل ساختمان قطع گردد.
نصب و استفاده از خاموش کننده های استاندارد در آشپزخانه از ضایعات ناشی از آتش سوزی ها به موقع جلوگیری می کند. 
هنگام نشت گاز چنانچه محل تاریک باشد باید از روشن کردن چراغ قوه یا هر نوع مشعل دیگر خودداری کرد.برای روشنائی محل می توان از چراغ قوه استفاده کرد.چراغ قوه را در خارج از فضای آلوده به گاز روشن نمائید.

You have no rights to post comments