آخرین اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه پیام نورمیانه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز میانه کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی باهدف جلوگیری از افزایش روزافزون سوء مصرف مواد مخدر از لحاظ تعداد مصرف کنندگان، مقدار مصرف مواد و شدت و نوع ماده مصرفی و متعاقب ان صدمات و لطماتی که به افراد وارد می­گردد اهمیت برنامه های پیشگیری از مواد پیش از پیش احساس می­شد. در مورخه 7 اسفندماه سالجاری در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نورمیانه به همت مدیریت امور فرهنگی دانشگاه و با مشارکت فرمانداری ویژه شهرستان میانه و ادارات ورزش و امور جوانان و کمیته امداد در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور میانه برگزار شد.
 

در ابتدا طالبی رئیس دانشگاه پیام نور واحد ترکمنچای و مدیر حراست مرکز میانه ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان اظهار نمود: آگاهی و کسب مهارت­های رفتاری مهمترین راه پیشگیری از اعتیاد است و برگزاری چنین کارگاههای آموزشی می­تواند گامی موثر و موفق در این راه باشد.
 

در ادامه برنامه دکتر امیررضا رسام سخنران این گارگاه و از اساتید رشته روانشناسی دانشگاه و مسئول هسته مشاوره آموزش وپرورش،  هدف از برگزاری کارگاه را اشاعه و ترویج آگاهی عمومی جامعه در خصوص پیشگیری از اعتیاد، استفاده از ظرفیت دانشگاهها و مراکز علمی در آگاه سازی و توانمندسازی در راستای پیشگیری از اعتیاد، بررسی علل عوامل گرایش به اعتیاد و ارائه راهکارهای عملی جهت عدم گرایش به مواد مخدر بیان نمود و در ادامه دکتر  رسام اظهار نمود: عوارض و خطرات انواع مواد مخدر مورد استفاده در ایران و روشهای پیشگیری از اعتیاد، آشنایی با مواد مخدر جدید و صنعتی  و ...... پرداختند،


 

 

در ادامه شرکت کنندگان از نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد واقع درسالن ساختمان آموزشی دانشگاه که بمنظور آشنایی هر چه بیشتر جوانان خصوصاً دانشجویان با معضلات دامنگیر جامعه برگزار گردید،  بازدید بعمل آوردند.

You have no rights to post comments