آخرین اخبار

برگزاری سمینار آموزشی شناخت قبل از ازدواج در دانشگاه پیام نور میانه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز میانه در راستای ارتقای سلامت روان و افزایش آگاهی دانشجویان در رابطه با مهارتهای زندگی قبل از ازدواج "سمینار آموزشی شناخت قبل از ازدواج "درسالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد .
 


 

ابتدا دکترمهدی مرادی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز میانه ضمن عرض خیرمقدم به حضارگفت: شناخت و آگاهی اصولی و در چارجوب خانواده، شاید تنها عامل تضمین کننده خوشبختی و سعادت در زندگی نباشد اما بدون شک نقش تاثیر گذاری در درک شخصیت طرف مقابل و بروز عکس العمل مناسب در مواجهه با شرایط مختلف دارد.

 


در ادامه دکتر فرهاد شیویاری استاد دانشگاه و مدرس سمینار بیان کرد: در شناخت همسر باید به نکات مهم و کلیدی از جمله شناخت اهداف و توقعات یکدیگر، نظر و دیدگاه ها در مورد تحصیل و ...  همچنین صحبت کردن در مورد اهمیت صداقت در زندگی مشترک توجه کرد.
ایشان بیان کرد: یکی از مسائلی که در مشاوره پیش از ازدواج بسیار مورد تاکید است تطابق ویژگی های خلقی و شخصیتی دو طرف است  افراد قبل از تصمیم به ازدواج ، باید به یک شناخت دقیق از خود برسند و دقیقا بدانند که از زندگی چه می خواهند و هدف های خود را روشن نمایند رشد عقلی و جسمی یکی از پیش شرط های ازدواج است.

You have no rights to post comments