آخرین اخبار

اولین همایش دانش آموزی استانی حفاظت از محیط زیست در میانه برگزار شد

اولین همایش دانش آموزی استانی حفاظت از محیط زیست با رویکرد درس ملی در دبیرستان دخترانه  شهیده انصاری میانه برگزار شد.
دبیر همایش و معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش میانه در این همایش  گفت: سندی در مورد حفاظت محیط زیست در حد وزارتخانه داریم که از سال تحصیلی جدید کتابی به نام انسان و محیط زیست در کتاب درسی دانش آموزان گنجانده شود که در همین راستا به برگزاری این همایش پرداختیم.
جواد کوهی تقویت روحیه پژوهشگری با رویکرد درس ملی، ترویج فرهنگ پاسداری از محیط زیست، افزایش سطح علمی و آگاهی دانش آموزان در زمینه محیط زیست و منابع طببعی را از اهداف برگزار این همایش عنوان کرد.
وی اضافه کرد: در قالب فراخوانی که انجام شد از سطح استان 120 مقاله به دبیرخانه ارسال شد  که 106 مقاله مورد بررسی قرار گرفت.
کوهی نهادینه کردن فرهنگ مراقبت از محیط زیست، کاربرد فن آوری نانو در حفاظت از محیط زیست، ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه های عمرانی، معدنی و شهری در محیط زیست، مدیریت پسماندها و بازیافت مواد، حقوق شهروندی در سلامت محیط زیست و محور آزاد در رابطه با محیط زیست را شش محور اصلی همایش عنوان نمود.
دبیر همایش گفت: به غیر از خود شهرستان بعنوان مجری طرح از نواحی پنج گانه تبریز، اسکو، مرند، بستان آباد و کاغذکنان مقالاتی به دبیرخانه رسیده که بیشترین آنها از نواحی تبریز و شهرستان میانه می باشد.
کوهی با اشاره به اینکه دانش آموزانی که به صورت علمی و عملی درگیر مسائل محیط زیست هستند به طور قطع در آینده در رابطه با محیط زیست احساس مسئولیت کرده و این موضوع را به خانواده ها، اطرافیان و دوستان خود انتقال خواهند داد تا قدمی موثر در راستای حفظ و نگهداری از منابع طبیعی در کشور قدمهای موثری برداشته شود.
در ادامه مراسم برگزیدگان همایش به ارائه چکیده ای از مقاله خود پرداختند.
در پایان همایش با اهدای لوح و تندیسی از برترینهای همایش تجلیل شد.

You have no rights to post comments