آخرین اخبار

امام جمعه میانه: غدیر روز بزرگ تبیین مباحث امامت و ولایت است

امام جمعه میانه با بیان اینکه دهه ولایت و امامت فرصت ارزشمند و مغتنمی برای عرض ارادت به رسول خدا و خاندان اهل بیت(ع) است گفت: عید غدیر خم که عید ولایت و امامت شیعیان به شمار می رود روز بزرگ تبیین مباحث امامت و ولایت است.
 حجت الاسلام عبدالله محمدی در جلسه هماهنگی ستاد غدیر خم  در شهرستان میانه با بیان اهمیت این روز و اینکه در آیات و احادیث از عید غدیر بعنوان عید بزرگ مسلمین یاد شده  است افزود: اولین و مهمترین  کار در این ایام این است که علمای مساجد حداقل یک روز  مروری بر آیات این روز و استدلال و اثبات ولایت علی (ع)  با مردم از جمله جوانان  داشته باشند..
وی در ادامه با اشاره به اینکه ولایت به معنای حکومت و سرپرستی است افزود: واقعه مهم غدیر روز بزرگ ولایت است و در این روز علما باید در مدارس و منابر شبهه ها را از ذهن ها پاک کرده و حقانیت اهل بیت(ع) و ولایت را با رجوع به قرآن،  احادیث و اسناد معتبر اثبات کنند.
امام جمعه میانه و رییس ستاد غدیر شهرستان میانه تاکید کرد: ولایت فقیه استمرار مسیر  ولایت اهل بیت (ع) بوده  و اگر نباشد ولایت ناقص است .
وی ادامه داد:  نباید در این ایام حرکتی در جامعه صورت گیرد که وحدت شیعه و سنی در دین اسلام که  با هم برادر دینی هستند خدشه دار شود زیرا اهمیت وحدت در جامعه اسلامی و در بین مسلمین تا آنجائیست که دشمنان همواره سعی در از بین بردن این وحدت با تفرقه افکنی دارند.
حجت الاسلام محمدی خواستار تبلیغ برای حضور مردم در دعای روز عرفه شده گفت: عرفه دریای معنویت است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم که در این خصوص رسانه ها نقش مهمی در اطلاع رسانی دارند.
مسئول دفتر ولی فقیه در سپاه ناحیه میانه نیز در این جلسه با اشاره به شعار دهه امامت و ولایت به نام ( لبیک یا رسوال الله) بر درج این شعار در سربرگ اداری و بنرها تاکید کرده افزود:  فضاسازی و تزیین سطح شهر، دیدار از خانواده شهدا و سادات و اجرای جشن ها و برنامه های متنوع  باید با شکوه هر چه تمام انجام شده و سعی کنیم جشن های ما مردمی بوده و هیئتهای مذهبی  نیز در جهت قوت قلب به صورت خودجوش وارد صحنه شوند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن امیرنژاد تاکید کرد: به هیچ عنوان تا پایان دهه امامت و ولایت نباید بنری در خصوص ماه محرم درج شود که در صورت مشاهده برخورد خواهد شد زیرا ما با شادی اهل بیت (ع) شاد و با غم و اندوه آنها محزونیم.
وی توجه و رسیدگی به ایتام که در بحث ولایت از مهمترین مباحث به شمار می رود  را  از اصلی ترین برنامه های ستاد غدیر عنوان نمود.

You have no rights to post comments