آخرین اخبار

اختتامیه جشنواره خوشنویسی میانا همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان میانه مراسم  اختتامیه جشنواره خوشنویسی میانا در مورخ 21/1/98 با حضور دکتر مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه ، تنی چند از روسای ادارات، پیشکسوتان هنر وهنرمندان شرکت کننده بهمراه خانواده آنها در سالن مجتمع فرهنگی هنری فجر برگزار شد .
حقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم گویی اعیادشعبانیه و هفته هنر انقلاب اسلامی را تبریک گفته و بیاناتی در درخصوص جشنواره برای حضار ارائه نمودند. در ادامه دکتر مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه هنر در مکتب فکری، مبانی دینی و نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است گفت: هنر ایرانی و هنرمندان ایرانی زبانزد تمام جهانیان است و این مثل که هنر نزد ایرانیان است و بس نمایانگر این مطلب است.
محمدرضا مشایخی در آیین اختتامیه جشنواره خوشنویسی در میانه، با تبریک هفته هنر به تمامی هنرمندان شهرستان در قالب انجمنها و تشکل های هنری افزود: یکی از اهدافی که باید با زبان هنر به نسل های آتی انتقال یابد باورها و ارزشهای اسلامی از جمله فرهنگ ایثار و شهادت و آرمانهای والای ایثارگران، شهدا و جانبازان هشت سال دفاع است که هنرمندان باید در این عرصه همچون سید اهل قلم شهید آوینی نقش آفرینی کنند.
وی در ادامه به نقش آفرینی هنرمندان در ایام بعد از جنگ که کشور با شبیخون ها و هجمه های مختلف فرهنگی از سوی دشمنان روبرو بود اشاره کرده گفت: هنرمندان همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به مقابله با تمامی هجمه ها پرداختند.
فرماندار میانه با قدردانی از هنرمندان شهرستان بویژه اعضا و پیشکسوتان انجمن خوشنویسان، خوشنویسی را کمال هنر خوانده افزود: خوشنویسی هنری ذاتی و مهارتی بوده و باید اذعان کرد که افراد خوش ذوق و هنرمند هستند که زمینه ساز هنر ایرانی بویژه هنر اصیل خوشنویسی شده اند‌.
مشایخی با بیان اینکه تقدیر از پیشکسوتان عرصه هنر از کارهای ارزنده برای استمرار مسیر هنر است گفت: با توجه به ظرفیتهای هنری شهرستان باید بیش از پیش در خدمت هنرمندان باشیم که در این راستا آمادگی خود را اعلام می نماییم.
گفتنی است در این مراسم از استاد کریم آزاد بعنوان هنرمند پیشکسوت خوشنویسی تجلیل شد و همچنین از تمامی کسانی که در این جشنواره شرکت کرده بودند با لوح زرین و هدایای نقدی تقدیر بعمل آمد.
از برنامه های جنبی این مراسم اجرای گروه موسیقی آوا و اجرای تک نوازی توسط آقای عارف قاسمی بود.
 
 

You have no rights to post comments