آخرین اخبار

آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از 17 سال حبس از زندان میانه با رضایت اولیای دم

زندانی محکوم به قصاص در زندان میانه پس از 17 سال تحمل حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش جامعه و خانواده خود بازگشت.
دادستان عمومی و انقلاب میانه در مصاحبه ای اختصاصی افزود:  زندانی به نام ح-خ که 17 سال به جرم قتل نفس محکوم به قصاص گردیده و در زندان محبوس بود با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد گردید .
سعید کشاورز امامی گفت: در راستای سیاستهای قوه قضائیه و سازمان زندانها  و دستورالعمل های واصله مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شکات اقدامات لازم در خصوص فراهم نمودن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانی محکوم به قصاص ، توسط دادستانی انقلاب میانه و رئیس زندان  و مددکاری  زندان انجام شد .
وی اضافه کرد: این گذشت و اعلام رضایت بصورت خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ وجهی  بعد از 17 سال از وقوع جرم منجر به آزادی زندانی ح-خ از زندان شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میانه با اشاره به آیه (( و من احیاها فکانما احیالناس جمیعا )) و بیانات ائمه معصومین (ع) مبنی بر فضیلت گذشت و عفو گفت : این عمل خیرخواهانه نزد خداوند منان بسیار ارزشمند بوده و پاداشی بس بسیار والا در بردارد .
وی افزود : آموزه های دینی ما به ترویج فرهنگ عفو ، گذشت و آثار آن تاکید فراوان کرده تا جائی که امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرموده اند، لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام نیست.
امامی در پایان از تلاش های رئیس و عوامل مددکاری زندان  شهرستان ، و سایر معتمدین شهر خصوصاً اقدام بزرگوارانه اولیای دم برای همکاری در رضایت و آزادسازی زندانی محکوم به قصاص تقدیر نمود .
حسن سلیمانی ، رئیس زندان میانه نیز  در حضور اولیای دم و مراسم اخذ رضایت  از مساعدت های مسئولین قضائی علی الخصوص دادستان شهرستان ، همکاران زندان  و سایر معتمدین شهر خصوصاً اقدام ارزنده اولیای دم که در نهایت صبر و بزرگواری بدون هیچگونه چشم داشت رضایت برآزادسازی زندانی محکوم به قصاص دادند تقدیر و تشکر نمود .

You have no rights to post comments