فرماندار ویژه میانه: اتاق فکر با ساختار قانونی NGO برای جامعه قابل قبول خواهد بود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به تشکیل سازمانهای مردم نهاد NGO های مختلف و اقتدار آنها در جهت پیشرفت امور جامعه گفت: اگر اتاق فکر شهرستان تبدیل به NGO  با ساختار قانونی گردد برای جامعه قابل قبول بوده و دیگر نهادها و ارگانهای شهرستان باب تعامل با این تشکیلات را خواهند گشود.

حمید شکری در نشست مجمع اتاق فکرشهرستان میانه بر حمایت از هر قشر و گروهی در قالب NGO برای تسریع در روند تاسیس آنها با هموار نمودن مسیر اخذ پروانه و مجوز و سایر امور تاکید کرده افزود: باید متخصین و متعهدین شهرستان شناسایی و از آنها برای حضور در اتاق فکر دعوت بعمل آید همچنین داوطلبین نیز در قالب چارچوب مشخص اتاق فکر پذیرش خواهند شد.

وی با بیان ضرورت مبنا قرار گرفتن تخصص و تجربه دراتاق فکر افزود: تخصص سبب کارآمدی اندیشه و تفکر و تجربه صیقل دهنده فکرها و ایده ها ست.

شکری با بیان اینکه ما می خواهیم فکرهای نو و خلاق را به عرصه عمل و اجرا برسانیم تاکید کرد: اتاق فکر نباید اتاقی برای تبلیغات باشد.

فرماندار ویژه میانه گفت: برای اثربخشی بیشتر اتا فکر می توانیم روسای کمیته ها را در کارگروهها و شوراهای اداری شهرستان شرکت دهیم تا آنها با توانمندی و محدودیتهای موجود آشنا شده و تجربه و اطلاعات کسب شده را به کمیته های خود انتقال دهند زیرا با این کار جنبه اجرایی مصوبات و تخصص و کارآمدی اتا فکر افزایش خواهد یافت.

وی همچنین خواستار مشارکت ادارات در کمیته های اتاق فکر شده افزود: مسائل معیشتی و بیکاری از مهمترین دغدغه های شهرستان بوده و دردیگر مسائل فرهنگی ، اجتماعی، اقتصادی نیز کمابیش با مشکلاتی  روبرو هستیم که باید همسو با دغدغه های اصلی به فکر چاره اندیشی برای کاهش یا رفع کامل این مشکلات نیز باشیم.

فرماندار ویژه میانه اظهار کرد: شهرستان میانه در عرصه های اقتصادی از جمله در صنعت و معدن، کشاورزی و نیروی انسانی کارآمد از پتانسیل و ظرفیت خوبی برخوردار بوده و می توان  با برنامه ریزی صحیح و استفاده بهینه از تمامی امکانات شهرستان شاهد کاهش چشمگیر مشکلات در شهرستان شد.

وی بر استفاده از ظرفیتهای میانه ای خارج از منطقه برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان تاکید کرده افزود: شهرستان میانه در برخی از شاخصهای کلان درراستای توسعه از جمله بیکاری با نرخ رشد 44/13 درصد از نرخ بیکاری در استان با 10 درصد  پایین تر است، در شاخصه محرومیت زدایی از جمله در امر گازرسانی به روستاهای شهرستان با 50 درصد و متوسط استان با 82 درد و نیز در شاخصه راههای روستایی با توجه به اینکه در این شهرستان 141 روستا از راه احداثی برخوردار نیستند که امیدواریم با تعامل و پیگیری شهرستان ، مشارکت بخش خصوصی و دولتی بتوانیم شهرستان میانه را به جایگاه واقعی آن در سطح استان و کشور برسانیم.

دبیران کمیته های اتاق فکر نیز در این جلسه  استفاده از اساتید دانشگاهی و حضور مستمر آنها در جلسات، بر استفاده از افراد متخصص و کاردان در سیستم اجرایی و اداری برای پیشبرد هرچه بهتر امور شهرستان ، افزایش سطح کارآفرینی با جذب سرمایه گذار، فرهنگ سازی برای استفاده از تولیدات شهرستان و بهره برداری از منابع طبیعی از جمله گیاهان دارویی خودرو در ارتفاعات بزقوش، تشکیل کمیته های فنی و تخصصی جهت استقرار در سیستم واحدهای تولیدی را خواستار شدند.

اصلاح برخی از قوانین که مانع پیشبرد امور شهرستان است، همسو شدن مدیران اجرایی شهرستان با اعضای اتاق فکر، کاهش بوروکراسی در ادارات، اصلاح در قوانین امور مالیات برای پرداخت مالیات از سوی تولیدکنندگان و صنعتگران که فضای ناامنی را برای سرمایه گذاران ایجاد نموده ، بها دادن به مصوبات کمیته و اجرایی نمودن آنها، ساماندهی مباحث اشتغال، اقتصادو تولید ، ارائه راهکارهای لازم برای حضور مستمر اعضا در جلسات اتاق فکر، بها دادن به حوزه کشاورزی و معدن در شهرستان برای کاهش نرخ بیکاری ، حفظ علاقه و انگیزه در اعضای اتاق فکر، ارتباط بیشتر حوزه صنعت با دانشگاه، ایجاد تعاونی بانوان، ترویج کتاب و کتابخوانی ، اطلاع رسانی لازم برای حضور هرچه بیشتر اقشار مختلف در اتاق فکر و حمایت هرچه بیشتر فرمانداری ویژه میانه از اتاق فکر از دیگر خواسته های دبیران کمیته ها بود.

عکس: رضا امامی

You have no rights to post comments